fall recreational registration will be open on June 5th.  you can register your child at www.brsoccer.org.

 

we are hosting an indoor camp June 19-23 at the premier indoor soccer facility.  register at www.brsoccer.org.

Capital Area Middle School Soccer League

fleurCapital Area Middle School Soccer Leaguefleur

Capital Area Middle School League

 

SCHEDULE:

 

WEEK 1 (NOVEMBER 20TH)

Boys:

1:00 pm       U-High White vs MSA                                     Field 15
2:15 pm       U-High Gold vs STEM Academy                   Field 15
3:30 pm      U-high Gold vs Brusly                                      Field 15

Girls:

1:00 pm       U-High Gold vs Runnels                                 Field 14
2:15 pm       U-High White vs St. John                               Field 14
3:30 pm      Stem Academy vs MSA                                    Field 14

WEEK 2 (December 10th) – Rain Out Schedule from Dec. 4th

Boys:

8:00 am       U-high Gold vs MSA                                     Field 15
8:00 am       U-High White vs Brusly                               Field 14
8:00 am       West Feliciana vs STEM Academy            Field 13
10:30 am       Live Oak U-high Yellow                               Field 14 

Girls:

9:15 am        U-High 6th vs MSA                                       Field 14
9:15 am        Runnels vs West Feliciana                           Field 13
9:15 am        STEM Academy vs St. John                         Field 15

11:00 am     Brusly vs. Live Oak                                         @Live Oak(36079 LA Hwy 16, Denham Springs)

 

WEEK 3 (December 11th)

Boys:

1:00 pm       MSA vs Brusly                                                  Field 15
1:00 pm       West Feliciana vs U-high Gold                     Field 14
1:00 pm       STEM Academy vs U-high Yellow                Field 13
3:30 pm       Live Oak vs U-high White                              Field 14 

Girls:

2:15 pm       MSA vs Brusly                                                   Field 14
2:15 pm       U-high Gold vs STEM Academy                    Field 13
2:15 pm       Runnels vs U-High White                               Field 15
3:30 pm       Live Oak vs West Feliciana                            Field 13
3:30 pm       Runnels vs St. John                                         Field 15

 

WEEK 4 (December 17TH)

December 17th:

Boys:

8:00 am      Brusly vs STEM Academy                              Field 15
8:00 am      West Feliciana vs U-High Yellow                 Field 14
8:00 am      Live Oak vs MSA                                              Field 13

Girls:

9:15 am       St. John vs MSA                                               Field 15
9:15 am       Brusly vs U-High Gold                                    Field 14
9:15 am       STEM Academy vs West Feliciana               Field 15

11:00 am    U-High White vs. Live Oak                             @ Live Oak(36079 LA Hwy 16, Denham Springs) 

 

December 18th (Rained out)

 

WEEK 5 (January 7th & 8th) 

January 7th:

Boys:
10:30 am      West Feliciana vs U-High White                  Field 13
10:30 am       Brusly vs Live Oak                                          Field 14
11:45 am       Live Oak vs STEM Academy                                Field 15
11:45 am        West Feliciana vs Brusly                                Field 13

Girls:

8:00 am     West Feliciana vs Brusly                                Field 14
8:00 am     Live Oak vs STEM                                            Field 15
9:15 am        Runnels vs STEM Academy                           Field 14
9:15 am        U-High White vs West Feliciana                  Field 13
9:15 am       Brusly vs St. John                                            Field 15
10:30 am        Live Oak vs U-high Gold                                Field 15
11:45 am       Runnels vs MSA                                               Field 14

 

January 8th:

Boys:

12:00 pm        U-High Gold vs Live Oak                                Field 14
12:00 pm     STEM Academy vs U-High White                Field 15

1:15 pm     West Feliciana vs Live Oak                           Field 14
1:15 pm        Brusly vs U-High Yellow                                   Field 15
2:30 pm       U-High Gold vs STEM Academy                 Field 15 

Girls:

12:00 pm      Brusly vs Runnels                                            Field 13
1:15 pm       Live Oak vs St. John                                        Field 13
2:30 pm      West Feliciana vs U-High Gold                     Field 14

3:45 pm       U-High White vs STEM Academy                Field 14
3:45 pm       MSA vs U-High Gold                                      Field 15

SEASON TOURNAMENT

Saturday – January 14th

9:30       STEM 1 vs. UHS Yellow 4                     Field 15
9:30       Brusly 2 vs. UHS White 3                      Field 14
9:30       UHS Gold 5 vs. West Fel 2                   Field 13

10:45     West Fel 5 vs. St. John 1                       Field 15
10:45     STEM 2 vs. UHS White 2                      Field 13 (STEM Won in PKs)

12:00     Live Oak 0 vs. STEM 1                          Field 15

12:00       Live Oak 2 vs. Runnels 2                      Field 13 

1:30       Runnels 0 vs. UHS Gold 2                     Field 13

_____________________________________________________________________________________

Sunday – January 15th

12:00     Live Oak vs. UHS Gold                    Field 15
12:00     West Fel vs. Brusly/Runnels          Field 14
12:00     STEM vs. MSA                                   Field 13

1:15       Brusly vs. UHS Gold                         Field 15
1:15       West Fel vs. UHS White                  Field 14
1:15       Live Oak vs. UHS Yellow                 Field 13

2:30       St. John vs. Brusly/Runnels            Field 15
2:30       UHS White vs. MSA                         Field 14

3:45 – BOYS TOURNAMENT FINAL            FIELD 14

                                        

Robe De Mariée festklänningar Balklänning Robe De Mariée Robe De Mariée Balklänning